· 

Drinky - робот товариш по чарці


8 лютого - день народження вченого-хіміка Дмитра Менделєєва, творця знаменитої періодичної системи хімічних елементів і не менш знаменитого напою - горілки. Хоча друге - це лише легенда.

 

 У своїй дисертації «Про з'єднання спирту з водою» вчений справді констатував факт, що за умови 40% вмісту спирту в суміші - втрати в об'ємі будуть мінімальні. Але питання про зміну об'єму водно-спиртової суміші, звісно ж, вивчали зовсім не для того, щоб отримати побільше «цілющої вологи».

 

Коли мій приятель-радіотехнік приїхав із Сеула (Південна Корея), де проходив річне стажування, то він розповів, що міцність тамтешньої горілки соджу всього 25 градусів. У неї додають різні ароматизатори, щоб не було зовсім гидко пити, і всюди рекламують.

 

 

Проте місцеві бухаріки беруть кількістю і примудряються цією самою соджу ґрунтовно надертися.  Так-так, корейці п'ють багато, навіть дуже багато, але алкоголь у них чомусь йде не на агресію, а на товариськість і умиротворення. Спільна пиятика після роботи вважається найкращим способом згуртування колективу. Після служби всі йдуть до бару або ресторану і ґрунтовно накатують за приємною бесідою. При цьому начальник, як правило, п'є більше за всіх, адже для створення хороших стосунків потрібно випити з кожним із підлеглих. Розходяться пізно вночі.

 

Приятель розповів, що після першого ж такого джурфікса, на ранок у нього було страшне похмілля, а його корейські колеги - як ні в чому не бувало: у білих сорочках і краватках весело вирушили на роботу. Це ще раз довело, що в усьому потрібне тренування.

 

Розуміючи все це, уряд Південної Кореї впевнено тримає курс на зниження міцності соджу. Кажуть, цю політику започаткував ще Пак Чжон Хі (президент країни в 1963-1979), за якого міцність основного спиртного напою знизили до 25 градусів. Зараз досить багато соджу продають і по 18 градусів. Але корейців не проведеш! У відповідь на зниження міцності горілки, вони продовжують наполегливі тренування зі збільшення кількості випитого.

 

Поодинці корейці не п'ють. Їм обов'язково потрібна компанія. І що робити відлюдному гіку, коли поруч немає приятеля? Ось тут і припала корейцям у тему інноваційна розробка винахідника Ин Чан Парка, який сконструював роботизованого товариша по чарці на ім'я Drinky.

 

З кожним виголошеним тостом Drinky піднімає склянку і спустошує її одним махом.

Після цього щоки робота загоряються червоним світлом і він починає мотати головою. За кілька секунд робот-товариш уже показує другові, що час наливати і продовжувати відпочинок.

 

Дуже зручний девайс. І форму не втрачаєш, і спиртне не витрачається, і є куди розвивати стартап. Спочатку треба встановити модуль анекдотів, потім модуль співу, потім модулі гикання, заїкання, модуль «ти мене поважаєш?» тощо. З ринком збуту проблем не буде. Мовний модуль і геолокація дадуть змогу роботу не розгубитися в будь-якій країні.

 

Головне - не забувати міняти повний скляний «шлунок» товариша по чарці на порожній.

 

 

 

Валерій Пічко для STARTUP NEWS

 

P. S. Але, як на мене, краще відпочивати у компанії дівчат, які рекламують соджу, ніж у компанії робота-споживача.