· 

Краще добре їхати, ніж погано йти. Швидкісний поїзд в Індіїї


Прогрес не зупинити, навіть якщо це стосується слаборозвинених країн. Ну а коли справа стосується країни, що запускає космічні супутники, то тут і говорити не доводиться. У цьому контексті подивимось на дивовижну країну - Індію.

 

Питань «чому країна дивовижна» ні в кого не виникає. Індуси вміють часом таке витворяти, що тільки дивуйся! :) . Чого тільки вартий їхній проєкт міських платних туалетів, коли не ти платиш гроші, заходячи до туалету, а тобі платять гроші за те, щоб ти не випорожнявся на вулиці. Ось це стартап, я розумію!

Ну а остання новина індійських ЗМІ мене взагалі ошелешила.

 

В Індії запустили перший швидкісний поїзд Gatimaan Express, який вирушив у свій перший вояж з Нью Делі до Агри. Потяг може розвивати швидкість до 160 км/год, що дає змогу скоротити час проходження маршруту в 200 км і дістатися до точки призначення за 100 хвилин.

 

Просторі салони вагонів обслуговуються стюардами і стюардесами, як у літаках.

Здавалося б, дивуватися не доводиться, але я просто не розумію, як на такій швидкості індуси зможуть утриматися на поїзді!? Їх же просто здує нафіг! Може тому поїзд офіційно називається «напіввисокошвидкісним» (semi - highspeed).

Залізничний транспорт в Індії має багато, так би мовити, національних особливостей, що накладає низку обмежень на залізничний рух.

 

В Індії одна з найдовших мереж залізниць на планеті і, незважаючи на загальну недбалість і пофігізм, властивий індусам, поїзди ходять регулярно, хоч і не за розкладом. Взагалі поняття «розклад», у якому будь-яка дія або подія має бути прив'язана до певного часу, в індуса, напевно, викликає вибух мозку. Проте дістатися з пункту «А» в пункт «Б» залізницею набагато краще, ніж автобусом.

 

У системі функціонування індійської залізниці простому смертному розібратися дуже важко.

 

Напевно, такого розмаїття категорій і класів вагонів немає на інших залізницях. А якщо сюди додати ще досить складну систему бронювання квитків, то зрозуміло, чому багато хто воліє користуватися безкоштовними поїздами.А є в Індії й такі.

 

Будь-який житель має право здійснити паломництво до будь-якого храму країни (а їх там неміряно, самі розумієте), тому час від часу для цих цілей надаються безкоштовні поїзди.

 

Проїхатися на такому поїзді - справжня веселуха й екстрим!

 

Якщо вам їхати всього 2-3 години, можна покататися і на «умовно платному» поїзді категорії UR (Unreserved) - найнижчого класу розміщення в індійських поїздах.

 

Чому «умовно платним»? Тому що, незважаючи на те, що вартість квитків просто копійки, їх все одно ніхто не купує і ніхто не перевіряє. Кондуктори не можуть навіть втиснутися в ці вагони, щільно забиті різними індійськими волоцюгами і жебраками. Залізнична поліція також воліє не втручатися.


Напевно, ціна квитка на швидкісний поїзд буде захмарна для індусів і всі входи охоронятиме поліція. Та й глядачі не зможуть насолодитися народним індійським атракціоном «посадка на поїзд» :)

 

Зверніть увагу на фото нижче.Може, ви й не бачите поїзда, але він там є!

З огляду на викладене вище, можна припустити, що швидкісні поїзди навряд чи набудуть широкого поширення в Індії.

 

 

Валерій Пичко для STARTUP NEWS