KiloCore не просто перший 1000-ядерний процесор у світі, це процесор, у якому кожне ядро працює незалежно.
Це ЧУДО створили фахівці Каліфорнійського університету в Дейвісі та представили його громадськості на симпозіумі «2016 Symposium on VLSI Technology and Circuits» у Гонолулу.

За словами дослідників, KiloCore - найпродуктивніший процесор, створений в університеті: його продуктивність сягає 1,78 трлн команд на секунду. Цей процесор виготовлений IBM за 32-нанометровою технологією CMOS і складається з 621 млн транзисторів.
Цікавий KiloCore тим, що всі його ядра є незалежними, тобто можуть виконувати різні програми. Цим новий процесор принципово відрізняється від багатоядерних графічних процесорів, що дотримуються ідеології Single-Instruction-Multiple-Data.
У звичайних багатоядерних процесорах усі ядра працюють за єдиною програмою, що обмежує їхнє використання специфічним колом завдань. Ядра KiloCore обмінюються між собою даними безпосередньо, що дає змогу усунути вузьке місце у вигляді обміну через пам'ять у класичних багатопроцесорних конфігураціях.
Як стверджують розробники, їхній процесор працює в 100 разів ефективніше, ніж самий «наворочений» процесор у сучасному ноутбуці і при цьому споживає дуже мало енергії. Він може працювати від одного елемента AA, виконуючи 115 млрд операцій на секунду і споживаючи всього 0,7 Вт. Крім того, всі «зайві» ядра KiloCore можна відключати для ще більш низького енергоспоживання.
Затребуваність процесора завжди визначається наявністю програмного забезпечення. Для KiloCore вже створено додатки для кодування і декодування сигналів бездротового зв'язку, оброблення відео, шифрування та інших завдань, пов'язаних з інтенсивним опрацюванням даних, включно з науковими додатками і роботою з базами даних. Розробниками створено компілятор та інший інструментарій для програмування процесора.
Ну що сказати, зроблено ще один крок до створення нового «суперкомп'ютера», а там, дивись, і до «Скайнету» рукою подати...

STARTUP NEWS