· 

Smartresponder. Факап, чи просто кінець проєкту?

Коли маєш справу зі стартапом, у якого є всі шанси стати популярним і процвітаючим бізнесом, то головне - не ставитися до нього, як до своєї дитини. Ні, звісно, її треба любити, розвивати і вкладати в неї всі сили, але тримати її, все ж таки, бажано на відстані, щоб будь-якої миті було не шкода з нею розлучитися. А такий момент може колись настати.

За ваш бізнес вам можуть запропонувати хороші гроші, або вам просто набридне цим займатися, і ось тут тут головне - не потрапити в ситуацію «валізи без ручки», коли і нести незручно, і викинути шкода. На жаль, саме на це страждають більшість вітчизняних горе-підприємців, які продовжують вести збитковий бізнес тільки тому, що шкода його кидати.

 

У випадку з популярним інтернет-сервісом е-мейл розсилок «Smartresponder», який успішно пропрацював на просторах Рунета 14 років і зараз оголосив про своє закриття, ситуація неоднозначна.

 

Як пояснив засновник і власник сервісу Макс Хіггер, ще чотири роки тому команда побачила, що з сервісом почалися не просто якісь тимчасові труднощі, а з'явилася болісна відраза до цього бізнесу.

 

«З труднощами можна завжди справлятися, - каже Макс, - а ось з втратою інтересу до бізнесу та відсутністю творчого натхнення продовжувати цей проєкт неможливо. Ви не впораєтеся. Ви або любите те, що робите, або відчуваєте, що творча енергія і любов до нього вичерпалася. І єдине, що вас утримує - це бажання грошей і результатів.

 

В такій ситуації перебуває дуже багато людей. Вона називається ще - ненанависна робота або справа не до душі. Я досить давно вже зрозумів, що це марнування життя і просто дозрівання до такої точки страждання, де вам уже ніякі результати й гроші не допомагають повернути відчуття щастя в житті.

Зі смартреспондером усе те саме. Я намагався тягнути його скільки міг. І єдине, що мене зупиняло - це цінність проєкту для людей. Але в якийсь момент перед будь-якою людиною завжди стоїть вибір - або ти жертвуєш своїм щастям, здоров'ям і самореалізацією заради блага інших, або ти зупиняєш те, що тебе позбавляє щастя і самореалізації в житті. І зі мною цей вибір уже стався досить давно. Просто зараз він уже набув остаточної форми.

 

Не можна робити те, що перестав любити - це велика помилка, яка губить долі та якість життя мільйонів людей».

 

 

STARTUP NEWS