· 

Пиво - сировина для 3D друку? А чому б і ні?!

3D принтером зараз нікого не здивуєш. Усі знають, що він може друкувати пластиком, металом, цементним розчином, тістом і навіть шоколадом. Але як вам принтер, який друкує пивом, кавою чи коноплями?

 

Стартап 3DomFuel з Північної Дакоти перетворює різноманітні продукти та матеріали на спеціальний пластичний матеріал для 3D-друку.

 

Щоб зайняти свою нішу на ринку 3D-принтерів, Джон Шнайдер і його діловий партнер Джейк Кларк вирішили придумати якісь нові матеріали для друку і як сировину вибрати незвичні матеріали. Вони назвали розроблювану ними сировину «3D-паливом» (3D-Fuel).

 

Свої експерименти в цій галузі хлопці розпочали у 2015 році.

 

«Ми знайшли компанію, яка спеціалізується на змішуванні сільськогосподарських відходів з полімерними матеріалами для створення нових матеріалів,» - розповів Шнайдер. «І як новий матеріал ми вирішили використовувати кавову гущу. Знадобилося близько десятка спроб, перш ніж вийшло кавове «паливо», придатне для 3D-друку».

«Кавово-Полімерна» нитка може мати різні відтінки коричневого кольору і має запах латте. Таке кавове «3D паливо» дає змогу друкувати об'єкти з оригінальною текстурою та відтінком. Сфера застосування розробки насамперед комерційна - з кавових ниток можна друкувати ємності для кавових фільтрів або підстаканники для кавових стаканчиків.

 

За словами розробників, поки що не виходить друкувати безпосередньо кавові чашки, оскільки матеріал не призначений для гарячих напоїв. Натомість 3DomFuel розробив методику створення волокон на основі пива (волокно отримало назву Buzzed) і конопель (матеріал назвали Entwined).

Пивна нитка виробляється з використанням відходів процесу пивоварного виробництва, змішаних з пластифікатором.

 

«Багато людей запитують нас, чи не пахне «пивна нитка» старим пивом? На щастя, це не так,» - стверджує Джон Шнайдер. «Нитка має приємний ячмінний запах».

 

Волокна на основі кави, пива і конопель коштують на 60-80% дорожче за стандартні пластикові нитки, які обходяться в $50 за катушку в 500 г.

 

Незважаючи на це, стартап має намір продовжувати експериментувати і використовувати нові матеріали. Наразі 30% ниток, вироблених 3DomFuel, виконані з незвичайних продуктів.

Браслетик із конопляної нитки та церква з кавової.
Браслетик із конопляної нитки та церква з кавової.

Стартапери впевнені, що їхні розробки можуть використовуватися і на масштабних виробництвах, зокрема в медичній та аерокосмічній сфері.

 

Крім того, такий процес виробництва більш екологічний. «Нас часто запитують, що ми робимо зі вторинної сировини? Тепер ми можемо показати споживачам, як ми використовуємо відходи для нового виробництва», - заявив Шнайдер.

 

 За матеріалами CNN Money

 

 

 

STARTUP NEWS