· 

Шкарпетки замість кросівок? А чому б і ні!


Швейцарська компанія успішно просує на ринку спортивні шкарпетки, які коштують просто замість взуття. Вони виткані з непромокальної дайнемової нитки (Dyneema), міцність якої в 15 разів вище, ніж у сталі.

 

До сьогодні людство не створило нічого такого, що могло б замінити взуття. Альтернатива була тільки одна - ходити босоніж. Непогано, звісно, але холодно, мокро, та й каміння колеться. :)

 

І ось, нарешті, з'явилося рішення цієї проблеми, яке «просто лежить на поверхні» - ходити треба в міцних шкарпетках!

 

Взагалі-то вважається, що перші шкарпетки з'явилися в Стародавній Греції, а потім і в Стародавньому Римі. Їх робили з тонкої м'якої шкіри, вони були високі й використовувалися як жіночі домашні капці. А ось у чоловічу моду шкарпетки ввели британські воїни, які перейняли ці короткі панчохи римлянок для взування під свої грубі черевики. Кажуть, відтоді й носять чоловіки шкарпетки під черевики і ні в кого не виникає бажання ходити в шкарпетках вулицями.

 

Швейцарські шкарпетки FYF™ - це  два в одному. Це і шкарпетки і, водночас, спортивне взуття!

 

 

«Панчішно-шкарпеткові вироби» швейцарської компанії Barefoot Company зроблені з супер-міцного волокна Dyneema (у 15 разів міцніше за сталь), яке використовують, як правило, у канатах для скелелазів, у бронежилетах і в яхтовому такелажі.

 

Інноваційні шкарпетки являють собою «ножні рукавички» з окремими комірками для пальців ніг. Спеціальна обробка надає їм водонепроникних властивостей, а підошви покривають спеціальними гумовими цятками, щоб забезпечити зчеплення на будь-якій поверхні.

 

 

Виробник рекомендує використовувати ці супер-шкарпетки для заняття таким спортом, як біг, серфінг, підводне плавання, скелелазіння, пляжний волейбол і навіть для ходьби по канату. Шкарпетки повністю захищають ноги від твердих і гострих предметів (палиці та каміння), але, на жаль, не захищають від тонких і гострих голок, які просто можуть проткнути шкарпетку наскрізь. Отже, наступати в цих шкарпетках на морського їжака не рекомендується.

 

 

Засновник стартап-компанії Дітер Хеш - сам завзятий кайтбордер. Коли він розробляв своє інноваційне взуття, то хотів повернути спортсменам природне відчуття ходіння босоніж. Крім того, каже Хеш, є багато видів спорту, де хочеться змагатися босоніж, але не можете собі цього дозволити, бо є ризик бути травмованим. Тепер у вас з'явилася така можливість.

 

FYF-шкарпетки зроблені без жодних швів, що робить їх більш зручними для носіння. Крім того, вони мають високу стійкість до розриву і зносу, залишаючись при цьому дуже комфортними.

 

Про те, що нова продукція буде затребуваною, свідчить успішна компанія на краудфандиновому майданчику Kickstarter. Стартапу вдалося зібрати $330 000 від майже 4000 бейкерів за заявлених $10 000.

 

Питання, яке звісно цікавить усіх - скільки коштує?

Наразі пара інноваційних шкарпеток продається за 80 американських.

 

Недешево, але що поробиш? Може це останні шкарпетки у вашому житті (в сенсі, що вони будуть вічними)!

 

Інноваційний надміцний матеріал Dyneema не такий вже й новий. Розроблений він був у Голландії в 70-х роках минулого століття і являє собою складну надвисокомолекулярну поліетиленову структуру UHMWPE.

 

Кожна дайнемова нитка формується зі спеціальної гелеподібної маси. У процесі формування молекули, що складаються з довгих лінійних ланцюжків поліетилену, закручуються у волокна, втрачаючи водночас міжмолекулярні зв'язки та набуваючи майже досконалої паралельної орієнтації молекул, що поряд з надвисокою молекулярною масою (понад 2 млн) і надає волокнам унікальних властивостей.

 

Полотно з цього матеріалу стійке до перепадів температур, до розчинників і багатьох агресивних середовищ, а на розрив - у 15 разів міцніше за сталь. Крім того, воно має позитивну плавучість у морській воді.

На відміну від кевлара, матеріал дайнема ніяк не взаємодіє з водою. Він стійкий до низьких температур і ультрафіолету, а також міцніший на розрив.

 

Нині матеріал Dyneema використовують для виготовлення яхтового такелажу, для армування вітрил, для альпіністського устаткування, для бронежилетів, для тятиви спортивних луків тощо.

 

При виготовленні одягу також використовують дайнемові нитки та полотно. Так, наприклад, із нього виготовляють безшовні такелажні рукавички для будівельників і навіть додають у джинси.

 

Ексклюзивні джинси LEVIS з додаванням 10% дайнемової нитки носяться втричі довше, щоправда, і коштують при цьому неміряно. Тому перед тим, як дивуватися ціні - подивіться на склад тканини.

 

Висновки: заслуга стартапу в тому, що знайдено ще одне застосування цьому дивовижному матеріалу.

 

 

Валерій Пичко для STARTUP NEWS