· 

Alcosynt – безалкогольна горілка


На думку колишнього радника британського уряду по боротьбі з наркотиками професора Девіда Натта, через 10-20 років натуральний алкоголь у західних країнах вживатимуть тільки у виняткових випадках. Йому на зміну прийде алкосинт - напій, який відтворює ефект сп'яніння, але не отруює організм. Напевно, Девіду видніше, адже це саме він заснував стартап Alcarelle для розробки синтетичного аналога спиртного.

 

За даними ВООЗ, щорічно алкоголь стає причиною смерті кількох мільйонів людей по всьому світу. Професор Натт упевнений, що якби відкриття алкоголю відбулося у XXI столітті, то регулятори не допустили б його на полиці магазинів. Або дозволили б продавати спиртні напої тільки в мікродозах.

 

За прогнозами Натта, за 10-20 років не тільки алкоголь, а й куріння піде в минуле - вже за 10 років електронні сигарети замінять сигарети з тютюном. Водночас професор визнає, що алкоголь завжди був інструментом соціалізації і багато хто п'є його, щоб відчути ефект сп'яніння. На жаль, без шкоди для організму цей процес не обходиться: «Алкоголь вбиває більше людей, ніж малярія, менінгіт, туберкульоз і лихоманка денге», - зазначає Натт.

 

Вирішити ці проблеми пропонується за допомогою синтетичного замінника алкоголю.

 

Алкосинт відтворить ефект сп'яніння, але при цьому не зможе викликати похмілля і не зашкодить внутрішнім органам. Розробкою нового напою якраз і займається стартап Alcarelle.

 

Як повідомляє iBTimes UK, компанія вже виявила кілька синтетичних субстанцій, які могли б стати основою алкосинта.

Особливістю нового напою стане обмежувальний ефект. Щойно людина дійде до певного ступеня сп'яніння, алкосинт просто перестане на неї діяти.

 

Керуючий директор Alcarelle Девід Оррен упевнений, що британський уряд підтримає розробку синтетичного спиртного, оскільки щорічно на усунення проблем, спричинених алкоголем, з бюджету йдуть десятки мільярдів фунтів.

 

Стартап Натта і Оррена планує залучити £7 млн. Розробками Alcarelle вже зацікавилися в США, Канаді, Британії та деяких європейських країнах. Особливий інтерес алкосинт викликав в уряду Китаю, який давно шукає ефективні способи боротьби з алкоголізмом у країні.

 

Alcarelle розраховує, що його цільовою аудиторією стануть люди від 18 до 25 років, які стежать за своїм здоров'ям.

 

 

P. S. Ідея хороша, але якщо копнути глибше, то багато людей вживають міцні спиртні напої не для того, щоб сп'яніти, а тому, що це просто смачно (ми говоримо не про ректифікат, а про дистиляти). Такі люди ніколи не п'ють до «скотського стану». А стартап Alcarelle просто намагається синтезувати новий наркотик, у якого не має бути звикання і особливої шкоди для організму.

 

Якби розробники заявили про інноваційну розробку нової синтетичної «дурі», то весь стартап успішно відправився б за ґрати. А ось за створення нешкідливого замінника алкоголю можна навіть державні інвестиції отримати.

 

А закінчиться все так: Або нічого не вийде, або вийде нове «синтетичне бухло», яке буде продаватися поряд зі звичайним, тільки дорожче.

 

 

STARTUP NEWS