Сьогодні нікого не здивуєш сенсорними екранами. Вони на наших телефонах, планшетах, на торгових автоматах. А чи можливо зробити сенсорною будь-яку поверхню? І якщо так, то наскільки це дорого?
На конференції ACM CHI, яка проходила в серпні 2018 року, група Future Interfaces Group з Університету Карнегі-Меллона (Піттсбург, штат Пенсільванія, США) продемонструвала свій останній дослідницький проект, що отримав назву Electrick.
В університеті розробили метод, який дає змогу створити сенсорну поверхню практично на будь-якому об'єкті зі струмопровідним покриттям - чи то зроблений з провідного матеріалу (включно з пластмасами, змішаними з провідними частинками), чи то має провідне покриття (нанесене, наприклад, електропровідною аерозольною фарбою).

Принцип зондування поверхні заснований, як заявляють розробники, на «томографії електричного поля» (electric field tomography). Працює це так. Електропровідна поверхня оточується низкою електродів (від 8 до 16, залежно від розміру поверхні). На сусідню пару електродів подається невеликий струм і вимірюється напруга на інших парах. Цей цикл повторюється для наступної пари електродів, потім для наступної і так далі. Коли палець торкається поверхні, він змінює локалізовані напруги в кожному циклі вимірів, і, прорахувавши всі ці виміри з усіх циклів, можна обчислити розташування точки торкання на двовимірній поверхні.

За ідеєю, система Electrick підтримує також і multi-touch. Але з огляду на низьку чутливість, система поки що працює не так впевнено, як на звичайних сенсорних екранах (коли пальці розташовуються близько один до одного).
З огляду на те, наскільки легко застосовувати методику Electrick на будь-якому об'єкті і на будь-якій поверхні, це відкриває великі можливості для розробників і виробників.
Подивіться відео, на якому Future Interfaces Group продемонструвала багато цікавих ідей застосування розробленої методики «сенсоризації» поверхонь. Це і управління звуковими ефектами в електрогітарі, це «розумне» автомобільне кермо, це чутливий корпус смартфона і багато інших.
Electrick не обмежується невеликими об'єктами, він також може працювати на великих поверхнях, таких як столи і навіть стіни.
За матеріалами ресурсу ENGADGET