Американський оборонний стартап Epirus, що спеціалізується на системах захисту від безпілотників, залучив 250 мільйонів доларів інвестицій
у рамках серії D.

Капіталізація Epirus, який базується в Торрансі, штат Каліфорнія, сягнула 1,35 мільярда доларів після інвестиційної серії C 2022 року, коли стартап залучив 200 мільйонів доларів, і тепер він залучив додатково 250 мільйонів. Щоправда, на початку 2025 року агентство Bloomberg повідомило, що Epirus провів цей раунд із нижчою оцінкою, ніж у серії С.
Співзасновниками серії D виступили компанії: 8VC, Washington Harbour Partners LP, Gaingels і General Dynamics Land Systems, дочірня компанія одного з найбільших оборонних підрядників США.
Статус «єдинорога» ставить компанію в один ряд з відносно небагатьма оборонними технологіями. До них відносяться Anduril, що оцінюється в 28 мільярдів доларів, Shield AI, яка, як повідомляється, залучає 5 мільярдів доларів, і Saronic, яка в своєму останньому раунді була оцінена в 4 мільярди доларів.
Флагманський продукт Epirus - система протидії роям дронів Leonidas, яка вражає безпілотники потужними електромагнітними імпульсами.
Стартап виграв низку військових контрактів у США на постачання прототипів цієї системи. Джо Лонсдейл, один із засновників Epirus і керуючий партнер 8VC, назвав Leonidas «найкращим захистом від роїв дронів на сьогоднішній день».
«Ми знову і знову переконуємося в тому, що наявні системи ППО погано пристосовані для боротьби із загрозою автономних роїв безпілотників. Військові контракти відкривають нові можливості для боротьби з роями безпілотників завдяки нашим економічним, модульним і модернізованим системам Leonidas», - сказав Кен Бедінгфілд, виконавчий директор компанії Epirus. «У міру розвитку загроз розвиватимуться і наші можливості, що забезпечить армію США ефективними засобами протидії як найближчим, так і більш віддаленим загрозам на десятиліття вперед».
Протиелектронна система Leonidas компанії Epirus продемонструвала смертоносність проти широкого спектра БПЛА й електронних систем і досягла поразки рою на кількох спонсорованих урядом США випробуваннях, перевершивши шість конкурентних відібраних систем.
Інноваційний програмно-визначуваний підхід компанії до HPM (High-Power Microwave) дає змогу підвищити ефективність продукту завдяки простому програмному оновленню вже розгорнутих систем, що сприяє модернізації армії США для розв'язання поточних і майбутніх завдань. Leonidas також має відкриту системну архітектуру для полегшення інтеграції з наявними та майбутніми мережами командування та управління об'єднаних сил.
Epirus заявляє, що планує використати отримані кошти для виходу на міжнародні комерційні ринки, для розширення команди, підвищення стійкості ланцюжка поставок і відкриття нового симуляційного центру в Оклахомі для навчання солдатів.