· 

Вірусна зараза як техно-арт


Наприкінці травня 2019 року китайський художник Гуо О Донг (Guo O Dong) продав на аукціоні старий ноутбук з Windows XP, заражений шістьма «найнебезпечнішими вірусами у світі» за 1,3 мільйона доларів!

 

Представники компанії з кібербезпеки Deep Instinct, які виступали партнером аукціону, не стали розкривати особистість переможця.

 

Гуо О Донг зазначив, що покупець ноутбука за мільйон доларів платить не за пристрій, а за арт - об'єкт під назвою «Сталість хаосу» (The Persistence of Chaos).

 

Предмет мистецтва уособлює не просто вірусну загрозу, а щось більше. «Для мене це щось на кшталт бестіарію, зазначає художник, - каталог історичних загроз». За словами Гуо О Донга, шість вірусів на ноутбуці завдали економічних збитків у 95 мільярдів доларів.

 

Художник повідомив виданню The Verge, що заразив ноутбук Samsung NC10-14GB 10.2-Inch Blue Netbook (2008), щоб показати фізичне втілення «абстрактних цифрових загроз». Він стверджує, що лот безпечний для покупця, якщо не підключати його до WiFi або до інших пристроїв через USB.

 

«Я створив «Сталість хаосу», тому що хотів побачити, як світ реагує на шкідливі програми та оцінює їхній вплив».  Я не можу говорити за весь світ, але ми розуміємо страх і розгубленість, які виникають при виявленні шкідливих програм у будь-якій формі. Навіть додатки, які мають бути безпечними, вразливі. Який би страх не викликало у нас шкідливе ПЗ, воно ефективно виснажується нашою реакцією на нього після закінчення деякого часу.

 

У міру того, як підвищувалася аукціонна ціна цього ноутбука зі шкідливим ПЗ (яке можна було спостерігати на сайті художника в прямому ефірі), зростало й усвідомлення того, що це зло все ще існує, зберігається та існуватиме, допоки в нас є комп'ютери, смартфони та будь-які інші девайси, під'єднані до інтернету. Але в хаосі є життя, енергія анархії, яку ми можемо відчувати крізь нас. Давайте просто сподіватися, що в цьому випадку хаос залишиться стриманим, і ми зможемо просто розглядати це як соціологічний уявний експеримент, а не зло, яке, в кінцевому підсумку, спричинить руйнування всіх «розумних речей».

 

Список вірусів на ноутбуці від Гуо О Донга:

  • WannaCry - вірус-здирник, який атакував десятки тисяч пристроїв по всьому світу 2017 року. У створенні вірусу підозрювали хакерів із Північної Кореї;
  • ILOVEYOU - вірус, що поширився електронною поштою майже 2000 року. Вважається одним із найбільш руйнівних вірусів в історії;
  • MyDoom - вірус, що вразив безліч пристроїв у 2004 році;
  • SoBig - у 2003 році ЗМІ називали цей вірус рекордсменом за швидкістю поширення;
  • DarkTequila - вірус, що крав банківські облікові дані у 2018 році. Поширювався в Латинській Америці;
  • BlackEnergy - троян, який імовірно використовували для злому української енергосистеми.

 

P. S. Як казав один популярний кіногерой «це вам не дріб'язок по кишенях тирити»:)

 

Продати можна все. Головне - придумати як і під яким соусом.

 

Творчих успіхів!

 

 

STARTUP NEWS

11 листопада 1983 року з'явився перший прототип комп'ютерного вірусу

 11 листопада 1983 року американський аспірант факультету програмування університету Південної Каліфорнії Фред Коен склав програму, яка демонструвала можливість зараження комп'ютера зі швидкістю розмноження вірусу від 5 хвилин до 1 години. Наступного року Коен написав роботу, в якій не тільки передбачив небезпеку поширення вірусів комп'ютерними мережами, а й розповів про можливість створення спеціальних антивірусних програм. До речі, Коен є автором терміна «комп'ютерний вірус».


«Чорнобиль». Початок комп'ютерної пандемії Win.CIH 

Ранок 26 квітня 1999 року для деяких власників комп'ютерів виявився геть нерадісним: під час увімкнення вони побачили повідомлення, що на диску немає операційної системи. Іншим пощастило менше: вони взагалі не отримували жодних повідомлень, бо материнська плата їхнього комп'ютера перестала працювати. Невідомий вірус стер вміст перших секторів жорсткого диска і перезаписав нулями вміст мікросхеми BIOS, у якій записана програма початкового завантаження.



Вірус Мелісса - родоначальник шкідливих програм для швидкого поширення. Як починалася епідемія.

26 березня 1999 року почалася епідемія комп'ютерного вірусу Мелісса. Вона призвела до катастрофічних наслідків. За кілька годин було заражено понад мільйон комп'ютерів по всьому світу, а збитки, завдані економіці, перевищили 80 млн доларів.



Від "I love you" самі лише збитки... 

5 травня 2000 року комп'ютери на нашій планеті вразила "любовна лихоманка".

Комп'ютерний вірус "I love you", що потрапив пізніше до книги рекордів Гіннеса, почав переможну ходу комп'ютерними мережами.

Як це було і що з цього вийшло >>>