· 

Експериментальне повністю штучне серце було визнано журналом TIME найкращою інновацією 2024р в сфері медичної інженерії.


Серцева недостатність - це глобальна епідемія, яка зачіпає щонайменше 26 мільйонів людей по всьому світу і поширеність цієї хвороби зростає. Трансплантація серця призначена для людей з важкою серцевою недостатністю і обмежена до менш ніж 6 000 процедур на рік у всьому світі.

 

Приблизно 100 000 пацієнтів чекають термінового операційного втручання, без якого пацієнти з тяжкою серцевою недостатністю мають безрадісні перспективи. Для таких пацієнтів медикаментозна терапія є обмеженим, відносно неефективним варіантом. Хоча трансплантація серця могла б задовольнити їхні потреби, щороку у світі доступно лише 6000 донорських сердець. Імплантація тотального штучного серця (TAH-Total Artificial Heart) - це варіант лікування для пацієнтів, які потребують підтримки, перебуваючи в списку очікування на трансплантацію серця.

 

Австралійський біомедичний інженер Деніел Тіммс, батько якого помер від серцевої недостатності майже 25 років тому, намагається зробити революцію в кардіології. Компанія Тіммса BiVacor створює штучне серце, яке, як і справжнє, може перекачувати кров по всьому тілу. 

Руки хірурга тримають штучне серце (STARTUP NEWS | СТАРТАП НЬЮС)
Total Artificial Heart BsVacor

Штучне серце BiVACOR TAH являє собою зміну парадигми в конструкції штучного серця.

 

Сучасні технології TAH використовують об'ємні насоси з гнучкими полімерними діафрагмами для перекачування крові. На відміну від них, BiVACOR TAH є електромеханічним роторним насосом для перекачування крові. Основною інновацією девайсу є його проста конструкція з одним двигуном і одним ротором з магнітною левітацією, який одночасно перекачує кров як до тіла, так і до легень.

 

Які переваги інноваційного повністью штучного серця BiVACOR? Воно:

  • Потужне. Тобто здатне забезпечувати високий потік крові, достатній для серцевого викиду дорослого чоловіка під час фізичних навантажень.
  • Розумне. Роботою насоса керує інтелектуальний контролер, який адаптується до змін активності пацієнта та потреби в серцевому навантаженні.
  • Довговічне. Відсутність клапанів, гнучких камер шлуночків або насосних діафрагм, а також механічних підшипників. Безконтактна підвіска ротора насоса за допомогою магнітної левітації (MAGLEV) усуває механічний знос всередині насоса.
  • Біосумісне та міцне. Виготовлене з титану на основі його властивостей, таких як висока біосумісність, корозійна стійкість і міцність.
  • Невелике. Цей TAH компактний і підходить за розміром для більшості чоловіків і жінок
  • Портативне. Невеликий зовнішній контролер у поєднанні з системою акумуляторних батарей підтримує автономну роботу, підвищує мобільність і свободу пересування пацієнта. 

На сьогодня вже три американських пацієнти отримали серця BiVacor, які підтримували їхнє життя достатньо довго, щоб дочекатися донорських органів. За словами Тіммса, це «чудовий результат», але мета компанії значно більша. Якщо подальщі короткострокові випробування будуть успішними, BiVacor перевірить, чи може його серце працювати нескінченно довго, що, можливо, взагалі усуне потребу в трансплантації живих органів.

 

 

STARTUP NEWS

За матеріалами TIME , BIVACOR


Радимо почитати:

Ультрамініатюрний кардіостимулятор,  який згодом здатен нешкідливо розсмоктуватися.

Інженери з Північно-Західного університету створили надсучасний ультрамініатюрний кардіостимулятор, який можна ввести пацієнту за допомогою звичайного шприці, та не виймати його, бо він згодом здатен нешкідливо розсмоктуватися. Цей новий пристрій, особливо корисний для немовлят, що страждають на вроджені вади серця, оскільки він є менш травматичною альтернативою традиційним кардіостимуляторам.


 

Glide - новий підхід до навігації слабозорих людей 

Glide - це не просто новий засіб навігації та мобільності, який допоможе вам пересуватися. Це інновація, що визначає нову категорію у світі допоміжних технологій для незрячих та слабозорих людей. Він поєднує інтуїтивно зрозумілий інтерфейс з  навігаційною робототехнікою та ШІ.


 

Медична інженерія та охорона здоров'я. Найкращі винаходи 2019 р.   

Ми продовжуємо знайомити вас із найкращими винаходами та інноваціями 2019р. за версією журналу ТIME. Цього разу ми розглянемо медичні та соціальні стартапи з категорії «Охорона здоров'я».


Theranos. Історія грандіозної афери 

Исторія про те як за 10 років на особистій харизмі та готовності брехати в очі інвесторам 31-летняя бывшая студентка Стэнфорда побудувала «потьомкінську» медичну стартап-компанію Theranos, яку оцінювали в $9 мільярдів. Ще не так давно історія засновниці компанії Theranos Елізабет Холмс була схожа на казку: інвестори несли їй гроші, а вона обіцяла переворот у медицині. Але у2022 році засновники стартапу вирушили за ґрати. Що призвело до цього? 


Smart Condom - розумний презерватив! 

Чи знаєте Ви, скільки калорій Ви витрачаєте під час статевого акту? А скільки у Вас буває фрикцій за сеанс? А яка у них частота та інтенсивність? А скільки тривають Ваші ранкові любовні ігри порівняно з вечірніми? А яка у Вас при цьому температура? А скільки різних позицій ви використовуєте протягом тижня, місяця або року? А може, Ви задавалися питанням, яка статистика всього вищевикладеного в інших людей? Відтепер на всі ці запитання відповість i.Con Smart Condom - розумний презерватив.


 

«Ізолятор» - стартап 1925 року 

Перший медичний девайс для лікування синдрому дефіциту уваги та гіперактивності був створений у 1920-ті роки. Він призначався для поліпшення уваги і не дозволяв пацієнтові відволікатися на зовнішні подразники...